DTest radí, ako si vybrať správny e-shop

Nakupovanie v e-shopoch je veľmi pohodlné, nakupujete z pohodlia domova. Nemusíte nikam jazdiť, stačí pár kliknutí a máte nakúpené. Na našom trhu pôsobí veľa e-shopov s rôznym sortimentom tovaru. Nie každý e-shop je však dôveryhodný. Ľahko sa môže stať, že si zvolíte ten nesprávny. Čaká Vás zložité vybavovaní reklamácie a domáhania sa spotrebiteľských práv. Vedúci právneho oddelenia spoločnosti D Test, Mgr. Lukáš Zelený radí, ako si vybrať bezpečný e-shop. Pri sledovaní tohto videa nás v Kim Group veľmi potešilo, že náš e-shop s chytrou elektronikou patrí medzi tie bezpečné a odporúčané.

Kto je DTest

Keď sa povie DTest, mnohí nemusí vedieť, o kom je reč. DTest je nezávislé občianske združenie, ktoré vzniklo pred viac ako štvrť storočím. Spočiatku vydávalo len časopis, zameraný na práva spotrebiteľov, kvalitu výrobkov a služieb ich poskytovateľov. Rovnako vykonávalo testy. V súčasnej dobe však ponúka spotrebiteľom komplexný servis, ktorý im pomáha v orientácii pri nákupe tovaru, objednávanie služieb aj pri uplatňovaní svojich spotrebiteľských práv. Spoločnosť DTest spolupracuje s mnohými spotrebiteľskými organizáciami.

Priaznivá cena nie je všetko

Podľa Mgr. Zeleného neexistuje univerzálna rada, ako vybrať správny e-shop, zato existuj kritériá, ktoré každý dôveryhodný e-hsop spĺňa. Mnohí ľudia si vyberajú e-shop podľa ceny. Priaznivá cena je síce dôležitá, nie je však jediným kritériom, ktorým sa vyznačuje dôveryhodný e-shop.
Túto dôležitú podmienku spĺňame aj my v Kim Group. Veľmi dobre však vieme, že dôveryhodnosť e-shop nerobí len priaznivá cena. Na základe spätných väzieb od našich zákazníkov vieme, že nás pozitívne hodnotí nielen kvôli priaznivej cene. Cení si na nás aj ďalšie dôležité veci.

DTest odporúča pozerať sa na referencie

Všimli ste si, že e-shop má priaznivé ceny? Mgr. Zelený zo spoločnosti DTest však odporúča všímať si aj referencií. Určite ste našli na webových stránkach mnohých e-.shopů veľa pozitívnych referencií. A možno, že ste si pomysleli, že tento e-shop je ten správny.
Mgr. Zelený, vedúci právneho oddelenia dTest však tvrdia, že to tak vôbec nemusí byť. Mnohé nedôveryhodné e-shopy si sami na seba píšu užívateľské pozitívne referencie a vydávajú ich za spätnú väzbu svojich zákazníkov. U nás v Kim Group je tomu inak. referencie na náš e-shop píšu naši klienti.

Môžu kliknúť na odkaz v našom e-mailu, ktorý dostanú za desať dní po tom, čo si u nás objednali tovar. Kliknutím na odkaz sa dostanú na náš formulár, kde môžu napísať svoje referencie. Na formulár sa dá dostať aj z našich webových stránok https://www.kimgroup.sk/hodnotenie-obchodu/.
V oboch prípadoch píšu priamo na náš web.

Nás v Kim Group naopak veľmi zaujíma spätná väzba našich klientov.

Na webovej stránkyHeureka.cz si však nikto nemôže sám na seba pásť pozitívne referencie. Na túto skutočnosť upozorňuje aj Mgr. Zelený a považuje pozitívne referencie e-shopu na webových stránkach Heureka.cz za kľúčové kritérium bezpečného a dôveryhodného e-shopu.
Naši klienti nás v Kim Group priaznivo hodnotí aj na stránkach Heureka.cz. Čo sa im na nás páči, môžete vidieť tu https://obchody.heureka.cz/kimgroup-cz/recenze/.

Náš e-shop spĺňa všetky kritériá dôveryhodného e-shopu

Ten správny, dôveryhodný a bezpečný e-shop sa pýši tiež pestrou ponukou tovaru, výbornú komunikácií i servisom. U nás v Kim Group robíme všetko pre spokojnosť svojich zákazníkov. Zaviedli sme pre Napríklad službu výmena hodiniek bez reklamácie, profesionálne nalepenie skla.

Mgr. Zelený spomína ešte jednu veľmi dôležitú vec, rýchlosť dodania. Tovar skladom nemusí znamenať, že je tovar na sklade. Obchodník ho ešte len môže objednávať a zákazník sa ho dočká zhruba za dva týždne. To sa Vám u nás v Kim Group nestane. Tovar skladom skutočne leží v regáloch nášho skladu. V žiadnom prípade na ne nečakáte dva týždne. Ihneď ho balíme a odosielame na Vami uvedenú adresu. Ponúkame tiež možnosť vyzdvihnúť si tovar na našej pobočke osobne.

Každému sa občas stane, že niekto u neho reklamuje tovar. Raz za čas sa to stane aj nám. Reklamácie vybavujeme rýchlo k spokojnosti našich zákazníkov. Chceme totiž, aby sa naši zákazníci radi k nám vracali.

Na video v ktorom vedúci právneho oddelenia dTest, Mgr. Lukáš Zelený radí, ako si vybrať správny, bezpečný a dôveryhodný e-shop, sa môžete pozrieť tu https://www.youtube.com/watch?v=9cZwqhnITYE&feature=youtu.be&utm_source=newsletter082019_NCZ&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter082019&newsletter_id=12549