Prečo posielame tovar v použitých krabiciach? To je cirkulárne ekonomika v KIM GROUP

Dajte krabici ďalšiu šancu! Pomôžete tým našej planéte dýchať!

Každá krabica, ktoré dáte ďalšiu šancu, pomôže našej planéte dýchať. Z jedného dospelého stromu sa vyrobí 25 kg papiera, čo predstavuje 312 krabíc s rozmermi 33x20x12cm. Pre Vašu predstavu sa jedná o krabici, ktorá má veľkosť bežnej krabice od topánok.

Bez stromov nie je kyslík

Stromy nás zbavujú oxidu uhličitého a dávajú nám nevyhnutný kyslík. Oxid uhličitý naviažu do svojich kmeňov, listov či ihličie a vďaka fotosyntéze je premení na drahocenný kyslík, ktorý uvoľní do ovzdušia. Viete, že jeden hektár (10 000 m²), čo je zhruba 200 stromov, vyprodukuje za jeden rok 7 až 10 ton kyslíka? Keďže 1 kg kyslíka predstavuje 700 l kyslíka, pri výpočte produkcie kyslíka jediného stromu počas jedného dňa sa dostaneme až k úctyhodnému množstvu 1 000 l kyslíka denne.

Máme riešenie - cirkulárnu ekonomiku

Neobmedzený rast na planéte s obmedzenými zdrojmi - to je riešenie, ako pomôcť planéte dýchať aj ako prispieť k čistejší planéte. Cirkulárne ekonomika nepozná odpad. Inšpiruje sa totiž prírodnými ekosystémy, založenými na dokonalých a funkčných systémoch organických živín.

Pre cirkulárne ekonomiku sú charakteristické funkčné a nekončiaci cykly, v ktorých sa nestráca hodnota. Energia sa totiž čerpá z obnoviteľných a udržateľných zdrojov. Cirkulárne ekonomika šetrí prírodu, nemá negatívne dopady na prírodné ekosystémy ani na ľudské zdroje,

Cirkulárna ekonomika v Kim Group

U nás v Kim Group krabice nevyhadzujeme. Každá krabica, ktorá k nám doputuje, poslúži ako obalový materiál. To sa negatívne podpisuje na jej vzhľade, ale vedomie, že pomáhame dýchať našej planéte a robíme jej čistejšie, stojí za to.

Pridajte sa k nám a pomôžte našej planéte dýchať!

Robte to ako my v Kim Group! Až k Vám dorazí naša krabica s Vami objednaným tovarom, nevyhadzujte ju. Dajte jej ďalšiu šancu a pošlite jej späť do obehu!

Váš Kim Group

Zdroj pre výpočty

https://arnika.org/tvorba-kysliku