Xiaomi Roborock S6 - robotický vysávač pre náročných užívateľov

Krátky popis:

 vysoký výkon, veľká výdrž batérie, schopnosť vysať pozdĺž stien, rozoznávanie kobercov, schopnosť vysať, zamiesť vytrieť aj povysávať a vytrieť súčasne, dokonalá orientácia, možnosť nastavenia vysávanie pre každú miestnosť zvlášť, možnosť ovládať pomocou aplikácie aj hlasom

 Xiaomi Roborock S6, ktorý je súčasťou pestrej ponuky spoločnosti Kim Group, je elegantný, šikovný aj výkonný pomocník, ktorý sa hodí do každého bytu. Tento šikula dokáže uspokojiť aj najnáročnejších užívateľov.

 Xiaomi Roborock S6 - tichý a samostatný pomocník

 Robotický vysávač Xiaomi Roborock S6 pracuje ticho, rýchlo a samostatne. Sám zametie, vysaje aj vytrie. Funkcia mopovania umožňuje mokré čistenie a súčasne vysávanie. V tomto móde dokáže pracovať až 60 minút a vyčistiť tak plochu o veľkosti 125 metrov štvorcových. Sám si dôjde aj do nabíjacej stanice. Na Vás je len zadať mu, čo má upratať a podľa jeho upozornenia vyprázdniť nádobu na odpad a doliať nádobu na vodu.

 K dispozícii máte aj funkciu, umožňujúcu neustále ukladanie dát z jednotlivých miestností, čo umožňuje nastavenie vysávanie pre každú miestnosť zvlášť. Možno tiež posielať vysávač na obzvlášť znečistené miesta, vytvárať virtuálne steny i no-go zóny. 

Vysávač bude rýchlo a ticho sám plniť Vaše pokyny. V práci ho neruší vybitá batéria ani nedostatočný objem nádobiek pre odpad aj pre vodu. S batériou s kapacitou 5 200 mAh vydrží na jedno nabitie usilovne pracovať zhruba 150 minút. Dostatočný je tiež objem nádob, nádoba pre odpad má objem 500 ml a nádoba pre vodu 140 ml. Poradí si aj s prekážkami, jeho mäkčená kolieska prekonajú až 2 cm prekážky. 

Oceníte tiež podporu chytrého asistenta Google aj asistentky Alexy od Amazonu.Díky tejto podpore môžete svojho pomocníka ovládať jednoduchým hlasom. Ďalším spôsobom ovládania je prepojiť ho so smartphonom a ovládať pomocou mobilnej aplikácie Xiaomi Mi Home.

 Výkonný motor NIDEC

Za vysokým výkonom tohto šikula stojí motor japonskej značky NIDEC, ktorý disponuje sacím tlakom až 2000P a za minútu pojme 0,67m3 vzduchu. Tento úctyhodný výkon z neho robí jedného z najvýkonnejších robotických vysávačov.

Väčšia sacia sila však neznamená väčší hluk. Vysávač je totiž vybavený tichým uzáverom z bavlny a pórovitým vzdušným sitom. Toto vybavenie znižuje jeho hlučnosť z pôvodných 54-67 dB na zhruba 50 dB, ktoré dosahuje pri najvyššom výkone.

Tento robotický vysávač je nielen výkonný, je tiež veľmi precízne. Vďaka HEPA filtru zachytí aj tie najjemnejšie častice. Voľné umiestnenie hlavnej kefy k vysávaču mu umožňuje voľný pohyb vo zvislej osi a zaistiť tým správny prítlak na všetky typy kobercov a podláh.

Inteligentný pomocník, ktorý vie aj predvídať 

Xiaomi Roborock S6 je veľmi inteligentný. Jeho 14 senzorov mu umožňuje dokonalú orientáciu v akomkoľvek interiéri. Výhodu predstavuje aj jeho výška, ktorá činí necelých 10 cm, čo mu umožňuje hravo upratať aj pod nábytkom. Tento šikula vie rozoznať podlahu od koberce a podľa toho prispôsobí režim sania. 

Priestor tesne pri stene často zostáva často nevysatý, to však neplatí pre vysávač Xiaomi Roborock S6. V jeho vnútri sa totiž skrýva senzor, vďaka ktorému pri vysávaní udržuje od steny presnú vzdialenosť 10 mm. K slovu prichádza tiež rýchlo rotujúce bočné kefa, ktorý dôkladne vymetie priestor pozdĺž steny a zaistí tak vysatie všetkých miest. 

Tento robotický vysávač spoločnosti Xiaomi vie tiež predvídať. K tomu je vybavený vylepšeným algorritmom SLAM. Tento algoritmus simultánne lokalizácia a mapovanie je využívaný u niektorých autonómnych vozidiel. Algoritmus vytvorí mapu miestnosti na základe dát získaných z laserového senzora vzdialenosti, gyroskopu, rýchlomera a akcelerometra. Vysávač naprosto presne spozná svoju presnú polohu na mape a bezpečne naplánuje trasu vysávania. 

kľúčové vlastnosti 

• Motor japonskej značky NIDEC, ktorý disponuje sacím tlakom až 2000P

• Maximálny hlučnosti iba 58 dB

• Vysaje, zametie, vytrie, vie tiež súčasne vysávať a vytierať

• Samostatnosť, precíznosť

• Veľká výdrž batérie

• Chytré plánovanie trasy, virtuálne steny a no-go zón

y• Možnosť samostatného nastavenia pre jednotlivé miestnosti

• Ovládanie pomocou aplikácie Xiaomi Mi Home

• Ovládanie hlasom pomocou asistenta Google aj virtuálne asistentky Alexy

 

https://www.kimgroup.sk/xiaomi-mudra-domacnost/xiaomi-roborock-s6-black/

https://www.kimgroup.sk/xiaomi-mudra-domacnost/xiaomi-roborock-s6-white/