Domov / Blackview BV5000: ľahký obrnený transportér
Kategórie
Výrobcovia
Novinky

Blackview BV5000: ľahký obrnený transportér

Značka Blackview je preslávená svojimi outdoorovými telefónmi, u ktorých platí, že nie sú žiadne špáradlá. Jedným z nich je aj model BV5000, čo je taká "ľahká" verzia tejto rady. Ľahká v úvodzovkách preto, že aj keď nie je tak monštruózny ako jeho kolegovia BV6000 a BV6000S, napriek tomu pôsobí medzi ostatnými bežnými telefónmi ako zjavenie. Keby som mal tieto tri modely prirovnať k autám, povedal by som, že 6000 a 6000S sú tanky a 5000 ľahký obrnený transportér.

Outdoorové telefóny si vo väčšine prípadov nekupujú bežní zákazníci, manažéri ani ľudia chodiaci do kaviarní alebo na diskotéky, kde na svoje telefóny loví všetky z okolia. Ich cieľovou skupinou sú buď extrémny športovci alebo ľudia pracujúci v prostredí, ktoré je pre bežné telefóny škodlivé, ak nie likvidačné. Týmto zákazníkom sa budú hodiť zakryté dierky konektorov, ktoré zabraňujú prieniku nečistôt a vody k citlivým vnútornostiam telefónu, batérie a poťažmo celý vnútrajšok je po odobratí chrbta ešte krytý špeciálnou gumovou "rohožkou". Telo BV5000 je navyše zošrobované skrutkami, čo mu zaručuje naozaj maximálnu pevnosť. Naviac je obrnený gumou a rámček okolo jeho displeja je poriadne masívny, takže šanca, že by sa displeji niečo stalo, je o to menšie. Jeho chrbát a boky sú navyše špeciálne tvarované a povrch jeho tela je zdrsnený, takže sa musíte naozaj snažiť, ak chcete, aby vám telefón vypadol z ruky.

Po zapnutí Vás BV5000 príjemne prekvapí vzhľadom Androidu, ktorý používa. U outdoorových telefónov (zvlášť tých z nízkej cenovej triedy, do ktorej patrí aj tento kúsok) totiž vzhľadu systému výrobcovia zvyčajne nevenujú toľko pozornosti a skôr ho odsúvajú na vedľajšiu koľaj. Viditeľne nie tak však u Blackview, kde svojím outdoorovým fešákom nadelili do vienka industriálne vyzerajúce prostredie, ktoré vyniká v celom systéme telefónov. To krásne podtrhuje robustný vzhľad BV5000, ktorý je okrem vzhľadu nadupaný aj funkciami.

Jednou z nich je potrebné Turbo sťahovanie, ktoré umožňuje urýchliť sťahovanie dát - môžete totiž sťahovať cez wifinu a predplatená mobilné dáta zároveň. To je v českom prostredí veľmi zaujímavá funkcia vzhľadom k dátovej ponuke tuzemských operátorov v spojení s ich cenovou politikou ...

Wifi pripojenie sa týka aj funkcie Mobilné hotspot, ktorá umožňuje prostredníctvom wifiny zdieľanie mobilných dát s inými zariadeniami. Na nich sa tak môžete pripojiť k internetu cez tieto mobily, pretože táto funkcia z nich robí bezdrôtovej wifi routery.

Bohaté nastavenie displeja u oboch dvoch telefónov umožňuje technológia MiraVision, s ktorou si vyladíte farby presne tak, ako to vyhovuje Vám aj vašim očiam. Kontrast a sýtosť možno pridať naozaj celkom dosť, takže si užijete aj sledovanie videa v nízkej kvalite.

S BV5000 si môžete hrať na učiteľa a učiť Váš telefón rôzne gestá, ktorými ho potom možno ovládať, bez toho aby ste museli rozsvietiť jeho displej. Spustenie foťáku, kalkulačky, ovládanie hudby, zobrazenie nedávno spustených aplikácií, rýchle obstaranie fotkiek ...

Skvelá je aj možnosť automatického vypínania a zapínania telefónu. Keď sa nachádzate mimo civilizáciu a nemáte možnosť dobiť si batériu, snažíte sa ušetriť každú štipku energie. S touto funkciou si môžete naplánovať vypnutie a zapnutie prístroja na určitý čas, mobil Vám tak pobeží len vo Vami určenú dobu a energie v batérii Vám vydrží o dosť dlhšie.

BV5000 zvládne pojať aj dve SIM karty naraz plus pameťovka - pamäť telefónu si tak môžete rozšíriť za akýchkoľvek podmienok. A ak točíte videá alebo skladujete v mobile pár filmov a nejakú muziku, budete pameťovku čoskoro potrebovať - ​​tento vojak totiž disponuje pomerne malou pamäťou 16 GB. Fotky a videá vie štandardné, v rozlíšení až 13 na zadnom a 5 Mpix na prednom selfie foťáku. Zobraziť je následne môžete na 5 "displeji s rozlíšením 1280 x 720 bodov.

Na svoj pôvod z nízkej cenovej triedy je telefón celkovo veľmi slušne vybavený. Bude sa páčiť všetkým, ktorí sa chcú odlišovať a hľadajú telefón, ktorý sa len tak niečoho nezľakne. Odporúčam Vám však zaobstarať si aj pameťovku pre viac muziky a filmov a tvrdené sklo na displej pre lepší spánok.

bloger Jirka