Domov / Huawei Honor 8: bude vám cťou!

Huawei Honor 8: bude vám cťou!

Toto je naozaj krásny kus telefónu! Nachádza sa na hranici medzi strednou a vysokou cenovou triedou, takže zaručuje trvanlivosť ako z hľadiska mohutnosti, tak aj výkonu alebo funkcií. Iste, každý rok prichádza veľa inovácií a nových technológií, ale za Honor 8 sa podľa mňa ani za 3 roky nebudete musieť hanbiť.

Jeho krásne zaoblené telo pôsobí veľmi reprezentatívne, 5.2 "displej s rozlíšením Full HD zobrazuje naozaj pekné farby, na ktoré sa veľmi dobre pozerá, a do 32 GB pamäte sa všeličo vojde. Možno by som si však predstavoval pamäť väčšiu, rovnako tak ako rozlíšenie hlavného foťáku 12 Mpx je na dnešnú dobu, a zvlášť na hranici strednej a vysokej cenovej kategórie, podľa mňa celkom málo. O poznanie lepšie je na tom selfie kolega s 8 Mpx. na druhej strane rozlíšenie fotografií nie je úplne všetko, čo Vám Honor 8 dokáže - aj pri horších svetelných podmienkach Vám vie v rámci možností urobiť kvalitné fotky. Farby už sú potom o niečo bledšie, stále ale lepšie ako u inej konkurencie.

Veľmi chválim čítačku odtlačkov prstov, ktorá je ergonomická, rýchla, a dá sa povedať, že aj neomylná. U niektorých starších mobilov bývala kvalita čítačiek rôznorodá, ale Honor 8 ukazuje, ako by mali fungovať.

Huawei Honor 8 používa Android 6, ktorého verzia patrí podľa mňa k tým najpodarenejším. Systém je svižný a prehľadný, má naozaj moderný vzhľad. Jediné, čo mu vytýkam, je prepchanosť domových obrazoviek a márne hľadanie Google Play, keď si chcete stiahnuť nejakú aplikáciu. Telefón je plne v slovenčine, ale táto jeho verzia si stále zachováva nejaké čínske fragmenty. Google Play tu teda síce nenájdete, na jednej z domovských obrazoviek však uvidíte aplikáciu HiApp - to je obdoba Google Play, z ktorej, hoci je v čínštine, sa dá bez problémov stiahnuť a rozbehnúť naplno krasojazdu.

Krasojazdiť môžete pohodlne aj v noci, a to s jesenným režimom, ako ho ja nazývam. Jeho aktiváciou totiž displej zožltne a farby sa "zaguľatia", vďaka čomu pohľad na displej nijako nereže do očí. Sám som účinku tohto režimu veľmi neveril, ale po čítaní správ na dobrú noc som sa presvedčil, že je naozaj užitočný.

Užitočné je aj nastavenie ovládacích tlačidiel pod displejom. Tie sa totiž dajú prehodiť, takže ak ich máte vo svojom starom mobile v inom poradí, nemusíte si zvykať na Honor 8 - jednoducho si jeho tlačidlá prispôsobíte svojim požiadavkám.

Tlačidla pod displejom a čiastočne aj tie na boku telefónu si môžete nahradiť plávajúcim tlačidlom. To je tlačidlo, ktoré sa Vám po svojom zapnutí objaví na kraji displeja a po ktorého rozkliknutí sa Vám v polkruhu zobrazia tlačidlá Späť, Domov, správca aplikácií bežiacich na pozadí a tlačidlo na zamykanie displeja.

Čo veľmi nechápem, je prítomnosť možnosti scvrknutia obrazovky. Asi je to mojimi dlhými prstami, ale pripadá mi, že 5.2 "displej nie je tak veľký, aby túto funkciu potreboval - po jej zapnutí sa Vám displej scvrkne na polovicu, a nemusíte sa tak naťahovať s prstami cez celú jeho šírku a dĺžku.

Chytré telefóny vedia aj múdra gestá. A Honor 8 ich vie naozaj veľa. Navyše dovedie reagovať aj na pohyb - napríklad na zastrešenie, otočenie, priloženie k uchu ... Je to jednoducho telefón pre hračičky.

Zaujímavosťou je aj chytrý kryt. Existuje totiž typ puzdra s výklopným predkom s výrezom tak, že cez neho vidíte časť displeja. Táto funkcia ho dokáže tomuto púzdru prispôsobiť.

Pokiaľ si cez noc mobil vypínate, poteší Vás plánované vypnutie a zapnutie - môžete si totiž nastaviť čas, v ktorom sa Vám telefón zapne a zase naopak vypne. Vypnutie a zapnutie môžete naplánovať aj na rôzne dni v týždni.

Režim Zakázané kliknutie zas vďaka senzoru priblíženia displeji telefónu zakáže, aby sa Vám samovoľne odomkol vo vrecku. Nestane sa Vám potom, že niekomu napríklad zavoláte alebo napíšete, bez toho aby ste o tom vedeli.

V zime zase veľmi oceníte režim rukavice, ktorý zvýši citlivosť displaja tak, že ho môžete ovládať aj v rukaviciach. Nebojte sa na displej pritlačiť, aby na Vás reagoval.

Ak na sociálnych sieťach používate dva účty, bude sa Vám hodiť možnosť zdvojenie aplikácií. Jednu aplikáciu tak budete mať v telefóne dvakrát, pričom v každej z nich sa môžete prihlásiť pod jedným účtom.

Užitočný je aj Správca batérie, pomocou ktorého môžete docieliť predĺženie nabíjacieho cyklu Vašej batérie a sledovať jej aktuálny stav. U Honor 8 sa to bude hodiť, lebo jeho batéria má kapacitu 3000 mAh.

Veľmi sa mi páči Študentský režim, v ktorom si určíte apky, ktoré pôjdu používať. Nastaviť si môžete aj ako dlho bude možné ich používať. V tomto režime bez povolenia správcu telefónu taktiež nejdú inštalovať do telefónu ďalšie apky, navyše je Internet odbremenený od chúlostivého obsahu.

Čerešničkou na torte je možnosť bezdrôtovej tlače a zobrazovanie obrázkov z mobilu na chytrej televízii.

Aj napriek veciam, ktoré Huawei Honor vytýkajú, sa mi veľmi páči. A páčiť sa bude aj Vám, ak chcete veľa funkcií, väčšiu pamäť a pekné fotky, ktoré sa zobrazujú vo skvelých farbách. Ak navyše uvažujete o veľkom displeji, už nemáte o čom váhať. "Honor" znamená "česť" .a vám bude cťou chváliť sa s týmto telefónom.

 

Zaujal Vás tento telefón? Môžete si ho objednať v našom eshope, pozrieť sa na ostatné videá alebo na fotky na našom Instagrame. A nezabudnite nás sledovať na Facebooku.

 

bloger Jirka