Domov / Huawei Honor X2: tohle už nie je mobil!

Huawei Honor X2: tohle už nie je mobil!

Stále nemôžem uveriť, že zariadenie, ktoré mám dnes pred sebou, je mobil. Aj keď... Je to kríženec medzi telefónom - PH a tabletom - ABLET. Patrí teda do kategórie takzvaných phabletov.

Podľa Wikipédie "phablet býva väčší ako smartphony, ale maximálne rovnako veľký ako najmenší tablet. Rozmery displeja bývajú medzi piatimi a siedmimi palcami." Túto definíciu však v dnešnej dobe, keď štandardná veľkosť displejov bežných telefónov býva 5.5 palca, musíme brať trochu s rezervou. Táto Godzilla medzi telefónmi, má však displej veľký obrovských 7 palcov.

Z predchádzajúceho teda vyplíva, že sa jedná o prístroj vhodný predovšetkým pre hráčov, chlapov s obrovskými labami, alebo bláznov, ktorí sa chcú za každú cenu odlišovať. Ja sám seba zaraďujem do tretej kategórie, pretože keby tento prístroj spĺňal ešte jeden pre mňa nenahraditeľný atribút, kúpil by som si ho.

 

Telefón nielenže je úplne spektakulárne čo do svojej veľkosti, ale aj čo do vzhľadu svojho systému Android 5.0. Hoci o generáciu starší systém, z jeho vzhľadu by si veľa konkurenčných značiek s šestkovým Androidom mala brať príklad. Bavia ma napríklad meniace sa obrázky v zamknutom displeji. Vybrať si môžete zo svojej galérie fotiek, alebo online kde je k dispozícii nepreberné množstvo nádherných snímok. Váš telefón sa tak bude neustále meniť a pozeranie na neho, vás tak skoro neomrzí.

Naopak pamäť Honore veľká nie je - má len 16 GB. Našťastie je ale rozšíriteľná o paměťovku, takže v prípade potreby ju možno nastaviť.

Aj phablety mávajú foťáky - v prípade Honor X2 sa jedná o kamery so schopnosťou vytvárať 13 a 5 Mpx snímky.

Displej má potom rozlíšenie 1200 x 1920 bodov. S jeho nastavením sa môžete vyhrať a meniť napríklad teplotu a sýtosť farieb, jas ... K dispozícii je aj mód šetriaci oči, čo je užitočná vec práve pre hráčov, ktorým je tento prístroj mimo iné určený.

Nastaviť si môžete podľa svojho aj zvuk. Páči sa mi možnosť nastaviť si zvonenie a vibrovanie zvlášť ku každej SIM karte, využívate tak oba dva sloty pre SIM karty.

Telefón má aj veľa zaujímavých funkcií - napríklad zdieľanie internetového pripojenia, ktoré je vylepšené - môžete ho totiž zdieľať nielen prostredníctvom wifiny, ale aj cez bluetooth.

Šikovná je aj možnosť správy aplikácií: môžete sledovať, prideľovať a upierať aplikáciám osobitných práv, ktorými si podmieňujú svoju inštaláciu do vášho prístroja. Rovnako tak môžete spravovať napríklad aj v súvislosti s výkonom telefónu alebo využívaním dátového pripojenia. Máte možnosť nastaviť si, ktoré aplikácie chcete spúšťať so zapnutím telefónu a ktoré nie.

Úplne najlepšia funkcia je Hlasové prebudenie. Tú využijete, kedykoľvek nemôžete telefón nájsť. Stačí povedať iba "OK, Emi, where are you?" Telefón začne prehrávať vyzváňaciu melódiu a do toho Vám odpovedá "Here!" O funkčnosti tejto vychytávky som sa presvedčil, keď som Honor X2 zavrel do šuplíka pri stole a spýtal sa ho z prostriedku miestnosti.

Veľmi ma bavila aj funkcia Dvojité okná, kedy si pomocou jednoduchého gesta rozdelíte obrazovku na hornú a dolnú polovicu; v každej z nich potom máte otvorenú jednu aplikáciu. Môžete si tak čítať správy a zároveň odpovedať kamarátom na Messengeri. Telefón môžete ovládať aj v zime, bez toho aby vám pri tom zamrzli ruky - má totiž vstavaný mód Rukavice, v ktorom displej reaguje citlivejšie na dotyk. Ak ste hyperaktivci, môžete si telefón prispôsobiť aj týmto smerom - ovládať niektoré aplikácie môžete pohybom, takže neustále budete v pohybe nielen vy, ale aj váš mobil.

 

Zaujal Vás tento telefón? Môžete si ho objednať v našom eshope, pozrieť sa na ostatné videá alebo na fotky na našom Instagrame. A nezabudnite nás sledovať na Facebooku.

bloger Jirka