Domov / Meizu M3S: mobil pre hipsterov

Meizu M3S: mobil pre hipsterov

Na telefóne nižšej cenovej kategórie, oceníte predovšetkým jeho rozumnú cenu, ktorá ponúka rozumné množstvo funkcií, jeho dizajn pevné kovové telo. Radosť z neho budú mať prevažne Hipsteri. V spoločnosti Meizu si totiž zrejme povedali, že ovládanie zvyšku mobilov na svete je moc mainstream, tak si vymysli vlastný.

 

 

Osobne tento nápad veľmi nechápem, pretože mi na ňom nepripadá nič inovatívneho - naopak ovládanie u Meizu M3S stratilo na prehľadnosti.

V dolnej časti čela telefónu totiž pod jeho displejom chýbajú tri obvyklá virtuálne tlačidlá - Späť, Domov a Správca aplikácií. Tie nahradilo jedno jediné, napoly mechanické. To slúži ako Späť a Domov dohromady (dotyk = Späť, stlačenie = Domov), k správcovi aplikácií bežiacich na pozadí sa dostanete špeciálnym gestom alebo cez jedno veľmi nenápadné tlačidlo zobrazujúci sa na každej obrazovke a v každej aplikácii. Zvyšok už našťastie zostáva rovnaký, takže ďalej sa nemusíte ničoho báť.

 

Okrem Hipsterov je telefón ideálny aj pre zákazníkov, ktorí neriešia nové technológie, ale očakávajú hlavne spoľahlivosť, výdrž a priaznivú cenu. Ako bonus tu nájdu aj veľmi zaujímavé funkcie.

Jednou z nich je napríklad Režim DND, ktorý umožňuje nastaviť si spustenie tichého režimu v určitý čas a dobu, pre ktorú má byť aktívny. Môžete si tiež nastaviť opakovanie aktivácii tohto režimu, rovnako ako u budíka. Môžete si nastaviť výnimky pri jednotlivých kontaktov, ktoré Vám budú vyzváňať aj pri spustenom tichom režime, alebo spôsob budenia.

 

Upraviť si môžete aj oznamovaciu hornú roletku na displeji, kde môžete zakázať alebo povoliť zobrazenie jednotlivé upozornenia a oznámenia.

Pokročilé nastavenia ponúka aj displej, u ktorého môžete zmeniť nielen úroveň jasu, a veľkosť písma, ale aj teplotu farieb.

Keď už hovorím o väčšom písme, telefón ponúka aj režim jednoduchého ovládania, v ktorom sa celé prostredie systému nafúkne a všetko je natoľko veľké, že s ovládaním telefónu nebudú mať ani ľudia so zrakovými ťažkosťami.

Nastaviť si môžete aj jednotlivé tlačidlá telefónu tak, aby pre Vás bolo jeho ovládanie čo nejpriehľadnejšie, takže ak chcete tento telefón, nemusíte byť hipster za každú cenu.

Displej je veľký 5 palcov, takže na dnešnú dobu je M3S tak trochu zakrslík. Ale ľudia pre ktorých je určený, na ňom naopak ocenia jeho väčší skladnosť oproti ostatným väčším pádlom. Páčiť sa Vám budú aj dva foťáky - ten selfíčkový Vám vytvorí portrét o veľkosti až 5 Mpix, okolie si odfotíte s hlavným fotoaparátom na chrbte telefónu až do veľkosti 13 Mpix. Pri horších svetelných podmienkach môžete použiť aj baterku, ktorá sa nachádza hneď pod hlavnou kamerou.

Na ľavoboku prístroja nájdeme slot pre dve SIM karty, prípadne SIM kartu a paměťovku. Do horného boku si môžete pripojiť slúchadlá. Ovládať ich hlasitosť môžete tlačidlami z pravoboku telefónu, nájdete tam aj tlačidlo na odomykanie / zapínanie displeja. Ak nemáte radi slúchadlá, budú sa vám páčiť reproduktori umiestnené na dolnom boku telefónu spoločne s Micro USB konektorom, do ktorého pripojíte nabíjačku alebo datakábel pre rýchlejší prenos dát medzi mobilom a počítačom.

  

Zaujali Vás všetky tieto funkcie? Pozrite sa na Meizu M3S aj v našej videorecenziu. Zaujímavé fotky nájdete na našom Instagramu. Alebo si tento telefón rovno objednajte v eshopu KIM Group a za pár dní ho máte doma.

 

bloger Jirka