Domov / Mi Home: apka na ovládanie chytrákov domácich

Mi Home: apka na ovládanie chytrákov domácich

Múdra domácnosť neznamená nutne spolužitie s človekom, ktorý sa na Vás neustále vyťahuje a robí chytrého - znamená to hlavne spolužitie s vybavením domácnosti, ktoré vie ďaleko viac vecí, než na aké je primárne určené. Dosť často sa dá ovládať aj cez tablet alebo mobil.

Príkladom takého vybavenia je napríklad múdra lampa, na ktorej si môžete aj cez mobil nastaviť odtieň a intenzitu svetla, rôzne módy svietenia, čas a deň automatického vypínania a zapínania ... Alebo kamera, z ktorej môžete sledovať priamy prenos z Vášho domova, keď ste v práci a chcete cez ňu hovoriť na Vášho psa ... Taktiež cez mobil alebo tablet. Po novom pre Vás pripravujeme napríklad aj chytrú TV a robotický vysávač.

Aby to ale išlo, je potrebné nainštalovať si do zariadenia špeciálnu aplikáciu a s tou dané zariadenie prepojiť.

Veľa chytrého vybavenia domácnosti vyrába Xiaomi. To na spárovanie svojich produktov určených pre domácnosť vyvinulo aplikáciu Mi Home. Aplikácia nebýva v telefónoch predinštalovaná, môžete si ju však zadarmo stiahnuť v Obchode Play - teda obchode, kde si sťahujete aj iné aplikácie (Facebook, Instagram, Twitter ...). Ten už v každom zariadení predinštalovaný býva. Pripojiť do Mi - Home možno viac zariadení, cez jeden telefón alebo tablet tak môžete ovládať celú svoju domácnosť. S každým zariadením v domácnosti sa cez apku môžete hrať zvlášť - jednoducho prekliknite napríklad z lampy na kameru.

Pre spojenie s daným zariadením je nutné mať zapnutý zips wifi alebo bluetooth - podľa toho, s akou technológiou toto zariadenie komunikuje. Informácie o tom nájdete buď priamo pri výrobku, alebo na našich stránkach, kde je u neho uvedená špecifikácia. Potom už len stačí priblížiť telefón k zariadeniu a postupovať podľa inštrukcií v aplikácii.

Ako je známe, zapnutý bluetooth alebo wifina vyčerpáva batériu. Je dobré ich na telefóne alebo tablete vypnúť, ak práve svojú chytrú domácnosť neovládate.

 

Výhodou Mi Home je, že nie je určená pre jedno konkrétne zariadenie, ale pre celú Vašu domácnosť. Navyše ju stiahnete a môžete používať úplne zadarmo bez obmedzenia. V súčasnosti síce nemá českú verziu - je dostupná okrem čínštiny iba v angličtine - je však natoľko intuitívna, že ani začiatočník nemá problém orientovať sa v nej.

K produktom Xiaomi existuje viac aplikácií - napríklad pre chytrú váhu a chytré hodinky je určená aplikácia Mi Fit, takže je potrebné dávať pozor, akú z nich konkrétny produkt využíva. Túto informáciu nájdete v letáčiku priloženom v balení, v prípade nejasností sa na nás však môžete kedykoľvek obrátiť, radi vám pomôžeme.

 

 

bloger Jirka