Domov / Mi Smart LED: žiariace kráska od Xiaomi

Mi Smart LED: žiariace kráska od Xiaomi

Nechápete, čo môže byť na lampe chytrého? A čo na kuse niečoho, čo svieti, stojí 45 eur? Bol som na tom rovnako, kým som sa neoboznámil s Xiaomi Mi Smart LED.

 

  

Zaujal ma jej minimalistický dizajn a vypínač. Tým sa (tým vypínačom) totiž zároveň dá regulovať intenzita a teplota svetla vydávaného lampou. Stále Vám pripadá susedovej škrečok múdrejší? Nebojte, toto je len začiatok!

Lampu totiž môžete ovládať aj na diaľku - bez dotykovo z dotykového telefónu alebo tabletu. Nainštalujete si apku MiHome a pripojíte sa k lampe cez wifinu. Tá je celá v angličtine, takže mi chvíľku zabralo jej pochopenie. To je ale jediná výčitka, ktorú voči tejto lampe mám.

Po sprevádzkovaní aplikácie Vás čaká zábava, ktorú by ma nikdy nenapadlo, že si môžete s lampou užiť. V aplikácii je prednastavené niekoľko svetelných módov (spálňa, práca pri počítači, čítanie ...), nastaviť si ju môžete aj Vy podľa vašich potrieb a nálady - vodorovným pohybom po displeji meníte teplotu svetla, zvislým jeho intenzitu. Lampa má dokonca aj mód určený špeciálne pre deti, ktorých oči sú háklivější.

  

Môžete si nastaviť čas, po uplynutí ktorého sa Vám lampa automaticky vypne. Môžete si nastaviť hodinu a minútu, kedy sa lampa automaticky zapne a kedy sa sama vypne. Čerešničkou na torte potom je možnosť nastaviť si opakovania tohto "schémy" - raz, niekoľko dní v týždni, každý deň ... Jo a lampu samozrejme môžete na diaľku aj zapínať a vypínať.

 

bloger Jirka