Domov / P9 Plus: ex-vlajková loď Huawei

P9 Plus: ex-vlajková loď Huawei

Huawei P9 Plus je manažérsky telefón z najvyššej cenovej triedy a zároveň vlajková loď tejto spoločnosti. Čo vám ponúka?

Rovnako tak sa nestotožňujem s množstvom aplikácií, ktoré Huawei do tohto prístroja napchal - napríklad appky sociálnych sietí, o ktorých som jakživ nepočul a ktoré majú zrejme nejaký lokálny charakter. Kto má o ne záujem, nech si ich nainštaluje ...

Ostatné veci na telefóne mi už však našťastie urobili radosť. Zaujalo ma napríklad zmenšenie displeja - ľuďom s menšou rukou stačí prejsť prstom po dolnom okraji obrazovky, ktorá sa hneď zcvrkne a Vy po nej nemusíte toľko naťahovať prsty. Navyše si ju môžete zmešit k pravej alebo ľavej strane, takže je jedno, v akej ruke držíte telefón.

Manažéri často potrebujú byť na viacerých miestach naraz, čo je zrejmé aj z ich spôsobu používania mobilu, v ktorom majú pootvárané X rôznych aplikácií naraz. Túto potrebu Vám okrem nastaviteľných widgetov a notifikačnej lišty uľahčí aj funkcie rozdvojenie displeja, kedy na jednej obrazovke môžete používať dve aplikácie naraz - jednu z nich máte otvorenú na dolnej, druhú na hornej polovici displeja.

Z P9 Plus si môžete vytvoriť aj wifi router - pomocou funkcie Hotspot jednoducho zdieľate dátové prenosy s ostatnými zariadeniami (pomocou dát, ktoré máte predplatená na Simka, sa cez wifinu pripojíte aj na svojom inom zariadení v jej dosahu). Tieto dáta dovedie vlajková loď od Huawei zdieľať navyše aj cez Bluetooth.

 

Rovnako tak sa nestotožňujem s množstvom aplikácií, ktoré Huawei do tohto prístroja napchal - napríklad apky sociálnych sietí, o ktorých som jakživ nepočul a ktoré majú zrejme nejaký lokálny charakter. Kto má o ne záujem, nech si ich nainštaluje ...

Ostatné veci na telefóne mi už však našťastie urobili radosť. Zaujalo ma napríklad zmenšenie displeja - ľuďom s menšou rukou stačí prejsť prstom po dolnom okraji obrazovky, ktorá sa hneď zcvrkne a vy po nej nemusíte toľko naťahovať prsty. Navyše si ju môžete zmešit k pravej alebo ľavej strane, takže je jedno, v akej ruke držíte telefón.

Manažéri často potrebujú byť na viacerých miestach naraz, čo je zrejmé aj z ich spôsobu používania mobilu, v ktorom majú pootevíráno X rôznych aplikácií naraz. Túto potrebu vám okrem nastaviteľných widgetov a notifikačný lišty uľahčí aj funkcie rozdvojenie displeja, kedy na jednej obrazovke môžete používať dve aplikácie naraz - jednu z nich máte otvorenú na dolnej, druhú na hornej polovici displeja.

Z P9 Plus si môžete vytvoriť aj wifi router - pomocou funkcie Hotspot jednoducho zdieľate dátové prenosy s ostatnými zariadeniami (pomocou dát, ktoré máte predplatená na Simca, sa cez wifinu pripojíte aj na svojom inom zariadení v jej dosahu). Tieto dáta dovedie vlajková loď od Huawei zdieľať navyše aj cez Bluetooth.

Pokiaľ na tohto fešáka aj napriek jeho veľký displej horšie vidíte, prekvapí Vás ďalšou svojou užitočnou funkciou - Jednoduchým režimom. V ňom sa všetky ikony, poťažmo celé prostredie zväčší a zjednoduší, takže ovládanie telefónu bude zábava aj pre Vás.

Perfektný je aj režim niekoľkých používateľských účtov telefónu, pretože sa nemusíte obmedzovať len na dva účty ako u iných značiek, ale môžete si ich v telefóne vytvoriť ľubovoľné množstvo.

Špičková je aj čítačka odtlačkov prstov, ktorú možno naučiť rôzne gestá a tá potom následne používať pre ovládanie konkrétnych funkcií alebo aplikácií telefónu - s nadsádzkou tak môžete povedať, že tento prístroj vôbec nepotrebuje displej.

Keď už spomínam displej, nemusíte sa báť, že sa Vám odomkne vo vrecku - stráži ho totiž senzor priblíženia, ktorý mu to v špeciálnom režime jednoducho nepovolí.

Ostatné telefóny majú detský režim, Huawei P9 Plus má Študentský režim. V ňom si môžete nastaviť nielen aplikácie, ktoré budú po jeho zapnutí fungovať, ale aj dobu, po ktorú budú fungovať. Navyše si môžete zvoliť aj blokáciu nevhodných stránok na nete. Skvelý (seba) výchovný prostriedok!

Zaujímavý je tiež tichý nerušiaci režim, pri ktorom si môžete nastaviť čas jeho zapnutia a následného vypnutia plus navyše prípadne aj vybrať ďalšie dni, v ktorých sa bude jeho aktivácia opakovať.

Zaujal vás tento telefón? Môžete si ho objednať v našom eshope, pozrieť sa na videorecenziu alebo na fotky na našom Instagramu. A nezabudnite nás sledovat na Facebooku.

 

bloger Jirka