Domov / Sony SmartWatch 2: hodinky pre každú príležitosť

Sony SmartWatch 2: hodinky pre každú príležitosť

Mnohí ľudia si stále myslia, že iné ako klasické ručičkové hodinky nie sú elegantné a nedajú sa nosiť do spoločnosti. To sa zmenilo s príchodom chytrých hodiniek, z ktorých mnohé sú reprezentatívne a vhodné pre každú príležitosť. To dokazujú aj hodinky Sony SmartWatch 2, ktoré si dnes predstavíme.

SmartWach 2 majú celkom veľký ciferník - alebo skôr displej, ktorý je dobre viditeľný a na prvý pohľad zaujme každého. Zároveň ale skvele padnú na ruku. Mnou skúšané hodinky mali veľmi pekný hnedý kožený remienok a oproti svojej mladšej generácii aj výhodu týkajúcu sa práve náramkov - tie možno u SmartWatch 2 ľubovoľne meniť a Vy sa tak nemusíte spoliehať len na značkové pásky od Sony.

 

Sony prináša do segmentu chytrých hodiniek zjednodušenie nabíjania - SmartWatch totiž možno dobiť pomocou Micro USB kábla.

Ciferník SmartWatch 2 sa mi na prvý pohľad páči viac, pretože na rozdiel od SmartWatch 3, ktoré som riešil v jednej z predchádzajúcich recenzií, majú štvorcový a nie obdĺžnikový tvar.

Po zapnutí displeja sa však prejaví medzigeneračný rozdiel medzi SmartWatch 2 a 3, prostredie systému vyzerá o poznanie modernejšie. Staršie SmartWatch 2 sú ale vďaka štvorcovému tvaru displeja paradoxne prehľadnejšie - ikony aplikácií sa tu totiž nezobrazujú pod sebou, ale vedľa seba. Krásne tak vidíte na upozornenie od aplikácií, ktoré v hodinkách máte nainštalované.

Aplikácie sa inštalujú do hodiniek z telefónu, s ktorým hodinky prepojíte buď cez Bluetooth, alebo pomocou technológie NFC. Stačí sa hodinkami dotknúť telefónu cez túto funkciu podporujúceho a obe zariadenia sa spárujú automaticky. K tomu je potrebné si do telefónu nainštalovať aplikácie Android Wear A Smart Connect, cez ktoré hodinky s mobilom komunikujú. Táto technológia slúži len na spárovanie hodiniek a telefónu, všetka ich následná komunikácia prebieha prostredníctvom Bluetooth.

Hodinky nielenže zobrazujú upozornenia prichádzajúce od telefónu, vzájomne možno aj jedno z týchto zariadení aj ovládať pomocou druhého. Príkladom je možnosť odbavovanie hovorov priamo z hodiniek - len je potrebné počítať s potrebou bezdrôtového handsfree, ak chcete pomocou hodiniek volať - SmartWatch 2 v sebe totiž žiadne vstavané nemajú.

Ovládať môžete aj hudbu v telefóne - odpadá Vám tak nutnosť siahnuť vo vrecku po mobile, keď si chcete zapnúť svoju obľúbenú muziku, prepnúť na inú, alebo len stlmiť jej hlasitosť. Ak máte bezdrôtové slúchadlá, bude Vaše počúvanie ešte komfortnejšie, pretože sa Vám nikde nebudú motať žiadne káble.

Veľmi užitočnou, aj keď na prvý pohľad nepochopiteľnú funkciou je ovládanie foťáku telefónu cez hodinky. K tomu, aby ste niečo odfotili, potrebujete mať mobil v ruke a nie vo vrecku. Dá sa teda fotenie cez hodinky vôbec nejako využiť? Napríklad keď sa chcete odfotiť s celou partiou, nie je, kto by Vás odfotil a na selfíčko sa nevojdete. Nemusíte  sa náhliť po zapnutí automatického fotení späť ku skupine a navyše na hodinkách vidíte, či sa do budúcej fotky zmestia všetci.

 

Hodinky Vám uľahčujú život, ak sa Vám často nehodí byť rušení a chcete sa rýchlo a nenápadne v skratke dozvedieť, kto a čo Vám chce. Na SmartWatch 2 si môžete nastaviť niekoľko typov zobrazenia upozorňovania na prichádzajúce udalosti, o ktorých máte jasno, bez toho aby ste vyberal z vrecka svoj mobil. Jedná sa teda o nielen slušivý módny doplnok, ale aj praktický a využiteľný prístroj.

Zaujali vás tieto chytré hodinky? Môžete ich objednať v našom eshope, pozrieť sa na videorecenzii alebo na fotky na našom Instagrame. A nezabudnite nás sledovať na Facebooku.

 

bloger Jirka