Domov / Téma - Powerbanky

Téma - Powerbanky

Majú rôzny tvar, veľkosť a farbu. Zariadenie, na ktorých okrem niekoľkých dierok nič nenájdete a ktorým sa hovorí power banky, vyzerajú na prvý pohľad neužitočne, ale dokážu Vám veľmi uľahčiť život. Tieto prístroje totiž pripojíte do zásuvky, a v momente, keď sú nabité, v nich môžete energiu skladovať a následne ju odovzdávať Vášmu mobilu, tabletu či iným Vašim zariadením, ktorým dôjde šťava a ktoré sa dajú k power bankám pripojiť.

U KIM Group nájdete power banky vo viacerých variantách. Okrem dizajnu a farby je však pri výbere dôležité nezabudnúť ani na správnu kapacitu power banky. Tá je vyjadrená v mAh (miliampérhodinách) a určuje objem maximálnej možnej energie, ktorú je power banka schopná odovzdať ďalšiemu zariadeniu. Kapacita batérie je potom jedným z faktorov určujúcich výdrž spotrebiča na jedno jeho nabitie. Ak chcete plne nabitou power bankou dodať vášmu zariadenia (telefónu / tabletu / počítaču atď.) Dodať 100% energie (za predpokladu, že je úplne vybité), je nutné aby kapacita power banky bola aspoň rovnako veľká ako kapacita batérie daného zariadenia.

  

 

S power bankou samozrejme nemusíte dobiť iba jedno zariadenie - jej kapacitu môžete rozdeliť napr. medzi notebook a telefón a udržať tak v chode obidva svoje elektronické zariadenia. To oceníte nielen pri výletoch do divočiny, ale napríklad aj pri návšteve krčmy s kamarátmi po dlhom pracovnom dni, ktorý vyšťavilo nielen Vás, ale aj Váš telefón. Power banky väčšinou nie sú väčšie ako Váš mobil a môžete ich tak spoločne s ním nosiť pohodlne vo vrecku. Navyše budete aj trendy, pretože zďaleka nie všetci o existencii power bánk v dnešnej dobe vedia. Navyše Vám power banka ani nevyžmíka peňaženku, ich ceny sa totiž väčšinou pohybujú v pár desiatok eur. Tu však záleží na kapacite, ktorú od svojej power banky požadujete. Jednotlivé druhy power bánk sa tiež líšia počtom a typov výstupov - teda počtom a typov zariadení, ktoré k nim možné pripojiť naraz. Ceny najdrahších power bánk sa môžu vyšplhať až k dvom stovkám eur - takéto skladisko energie však bežný používateľ väčšinou nepotrebuje.

 

Pokiaľ si aj Vy čas od času hovoríte, že by sa Vám hodilo mať pri sebe zásuvku, ktora sa Vám v daný moment ale nedostáva, rozhodne sa Vám oplatí o power banke uvažovať. U KIM Group ich nájdete slušné množstvo, a pokiaľ nie ste naozaj nároční užívatelia, iste si vyberete z množstva tipov a designov. Chcete niektoré z nich vidieť v skutočnosti? Mrknite na naše video. Pre viac noviniek sledujte náš Facebook, zajímavé fotky nájdete na našem Instagrame.

bloger Jirka