Domov / Xiaomi Mi Mix: revolučný mobil budúcnosti

Xiaomi Mi Mix: revolučný mobil budúcnosti

Dnes Vám predstavím telefón budúcnosti. O desať sa postarala značka Xiaomi, ktorá s uviedla na svetlo sveta model Mi Mix. Veľa si ho cenia - vzhľadom k cene cez 900 eur, za ktorú ho zaobstaráte u KIM Group, táto novinka je prevažne určená geekum fičiacich si na nových technológiách a manažérom, ktorí chcú ukázať, "že na to maju" A sú ochotní zaplatiť za mobil aj takto vysokú čiastku.

 

 

 

Čo je na Mixe tak osobitného? Ide o takzvaný bezrámčekový telefón. Všetky dnešné telefóny majú "okolo" displeja rámček, ktorý ho jednak do určitej miery chránia a za druhé spoluvytvára dizajn prístroja. A práve tento rámik Xiaomi Mi Mix stráca, takže displej je viac "na rane" a zhasnutý telefón si tak ľahko pomýlite s akoukoľvek krabičkou, kalkulačkou alebo mnohými inými ďaleko menej cennými predmetmi. Tomu sa budete prvých pár okamihov diviť, potom chvíľu nebudete chápať, a nakoniec si Vás tento priekopník začne získavať.

V dnešnej dobe totiž pôsobí medzi ostatnými telefónmi ako zjavenie. Jeho dizajn totiž vyžadoval aj technické inovácie - odobratím rámčeku nezostalo miesto pre reproduktory a mikrofón. A pretože si Xiaomi uvedomilo, že na telefón za 900 eur sa reproduktory na chrbát nedávajú a že prístroj za takú cenu musí byť dostatočne cool a hlavne inovatívne, umiestnilo oboje pod sklo displeja. Áno, čítate správne - reproduktory a mikrofón ukrýva Xiaomi Mi Mix POD DISPLEJOM! Ten má uhlopriečku 6.4 "a produkuje, ako je u Xiaomi zvykom, naozaj krásne farby. Zaujímavosťou je tiež selfi foťák. Ten sa u telefónov nachádza nad displejom - u Xiaomi Mi Mix ho však hľadajte v miestach, kde všetci jeho mobilný kolegovia majú virtuálne ovládacie tlačidla.

  

Xiaomi opäť ukazuje, že nechce svojich zákazníkov obťažovať akýmikoľvek zbytočnými aplikáciami. Namiesto nich v telefóne nájdeme rôzne zaujímavé funkcie. Ak ste turisti zo starej školy a nefandíte GPS navigáciu, môžete použiť kompas. Ten Vám okrem svetových smerov ukazuje napríklad atmosférický tlak alebo nadmorskú výšku, v ktorej sa nachádzate.

Ako som už spomínal na začiatku, tento telefón je ale určený prevažne geekom a manažérom. A práve manažéri ocenia aplikáciu Scanner, ktorá okrem QR kódov a dokumentov vie naskenovať aj vizitky, dát získaných z neho Vám automaticky vytvorí nový kontakt, ktorý si môžete upraviť a následne ho uložiť, kam chcete - teda na SIM kartu, do mobilu alebo do Google účtu.

Nechápem, prečo by ste to robili, ale ak mienite svoj telefón zdieľať s niekým iným, vytvorilo pre vás Xiaomi druhý priestor - to je v podstate druhý účet v telefóne nezávisle fungujúcom na tom prvom. Môžete tu teda mať odlišné aplikácie, odlišné účty a odlišné nastavenie.

Keď ho používate pri jednotlivých aplikáciách, ako viac účtov (napríklad jeden osobný a druhý pracovný), bude sa Vám hodiť funkcia Duálne aplikácie. Tie Vám prídu na úvodnú obrazovku druhého zástupcu od danej apky, cez ktorého sa prihlásite k inému účtu. Nemusíte potom v aplikácii zložito prepínať medzi jednotlivými účtami, pretože si ten príslušný rovno otvortíte.

Jednotlivé aplikácie môžete tiež zakázať v Detskom režime, nikto okrem Vás k nim tak nebude mať prístup. Prístupné budú až po zadaní hesla alebo gesta, ktoré si nastavíte pred zapnutím tohto režimu.

Manažérov zaujme aj nastavenie nerušiaci režim, ktorý si môžete naplánovať podobne ako budík - nastavíte si, za ako dlho po jeho aktivácii sa vypne a všetky varovania počujú. Môžete si nastaviť aj jeho opakovanie v určitú dobu. Pokiaľ máte pravidelné pracovné porady, nemusíte myslieť na vyrušovanie svojich kolegov. Na schôdzach sa Vám bude hodiť napríklad aj možnosť ovládania displeja na diaľku cez wifi pripojenie.

Myslíte aj na bezpečnosť svojho telefónu? Xiaomi áno, a preto Vám do krabičky s telefónom pribalil luxusne vyzerajúce čierny koženkový kryt, ktorý je vo vnútri semišový - Váš telefón sa tak bude cítiť ako v bavlnke.

Zaujal Vás tento text? Môžete sa pozrieť aj na jeho videopodobu na YouTube. Oku lahodiace fotky nielen tohoto fešáka nájdete na Instagramu. Ak chcete viac informácí nielen o telefónoch, sledujte web KIM Group. Zde si rovno môžete i objednať telefón Xiaomi Mi Mix, o kterom dnes bola reč.

bloger Jirka