Domov / Xiaomi Redmi Note 3 Pro: modelka vo vašich rukách

Xiaomi Redmi Note 3 Pro: modelka vo vašich rukách

Xiaomi Redmi Note 3 Pro je mobil, ktorý sa mi zapáčil ešte skôr, než som ho vybral z krabičky. Jeho chrbát je plochý ako brucho modelky, provokatívne a zároveň elegantne pôsobia jeho zaoblené hrany. Tie spolu s ľahko vyšším profilom telefónu a ľahko vyvýšeným rámčekom znižujú pocit strachu z rozbitia telefónu pri jeho páde.

Jeho displej je na môj vkus so svojimi 5.5 "dostatočne veľký. Príjemnou skutočnosťou je podsvietenie virtuálnych tlačidiel pod displejom, ktoré v roku 2016 napodiv nenájdeme u všetkých prístrojov. Nad displejom vidíme reproduktor a selfie foťák / kameru. Tie majú na dnešnú dobu štandardné rozlíšenie 5 Mpx. Dole na chrbte má hlavný reproduktor (Prečo na chrbte? Keď si pustím muziku, položím mobil na stôl a chcem na ňom robiť, hrá mi do stola. Keď ho pri prehrávaní držím v ruke, hrá hudba smerom do mojej dlane ... Treba podotknúť, že týmto nešvárom trpí aj veľa ďalších telefónov.), svietidlo / blesk, hlavný foťák s na dnešnú dobu nadštandardnými 16 Mpx a čítačku odtlačkov prstov, ktorá funguje na výbornú.

 

 

 

Displej je krásne farebný, okrem jasu je možné nastaviť aj jeho kontrast a tri stupne teploty farieb (teplé, prirodzené a studené). Je veľký 5.5 ". Verzia 5.1 Androidu, ktorú dostal Redmi Note 3 do vienka, vyzerá krásne a prehľadne. Navyše má slušnú pamäť 32 GB (v skutočnosti niečo cez 26, nesmieme zabúdať na veľkosť systému). Prvý dojem? Jedinou nevýhodou je zatiaľ umiestnenie hlavného reproduktora na chrbte telefónu. Lenže potom sa rozhliadnete a začnete vnímať aj nedostatky.

Tým najväčším je slot na SIM karty a paměťovka. Ten sa ukrýva na ľavom boku prístroja, čo by sa mohlo zdať ako výhoda - nie je potrebné odnímať zadný kryt a vyberať baterku. Xiaomi však okopíroval od iPhonu aj "zámok" tohto slotu - k SIM kartám a pameťovke sa dostanete len so špeciálnou sponkou, ktorá je súčasťou balenia, ktorú musíte strčiť do takmer mikroskopického otvoru a následne na ňu zatlačiť. Slot potom vyjde von. K výmene simka alebo pameťovka tak potrebujete špeciálne zámočnícke vybavenie, čo ma naozaj otravuje. Tento spôsob so sebou prináša ďalšiu veľkú nevýhodu: chrbát telefónu nie je odnímateľný, kvôli obyčajnej výmene baterky tak musíte navštíviť servis.

 

        
 

 

 

Ste unavení z nadbytočných aplikácií, ktoré nikdy nepoužijete a vôbec Vás nezaujímajú? Budete milo prekvapení, pretože Xiaomi má iba jednu jedinú: BeautyPlus, čo je apka na úpravu obrázkov a videí, zameriavajúce sa na selfies - môžete si tu vylepšiť svoju odfotenú tvár. Pobavila ma tu funkcia "Follow us on Instagram", čo by som od apky na úpravu fotiek nečakal. Čo sa týka aplikácie, je mobil naozaj oholený na dreň. Dokonca mi tu chýba aj jedna dnes základná funkcia: nahrávanie hlasu.

To, že mobil nemá žiadne zbytočné aplikácie, však neznamená, že by bol ochudobnený o veľa vychytávok. Tými najvýraznejšími sú dnes už štandardné hotspot (možnosť pripojiť sa k netu z iného zariadenia cez Váš telefón, ktorý funguje ako wifi router), 2 rôzne prostredia (v podstate dva rôzne užívateľské účty, ktoré sú zaheslované), alebo duálne aplikácie (2 zástupcovia k jednej aplikácii, v každom z nich môžete byť prihlásení k inému účtu)

Tieto vychytávky, žiadne zbytočné aplikácie a štýlový provokatívne elegantný vzhľad v kombinácii s veľmi slušným foťákom a 32 GB pamäťou ocení každý, kto chce mať kus naozaj pekného, ​​moderného telefónu za rozumnú cenu. Nečudoval by som sa, keby som ho videl v rukách manažéra, ktorý nemá potrebu utrácať za zbytočne drahé prístroje. Ak hľadáte pomer cena: kvalita, práve ste našli jeden z mojich tipov.

bloger Jirka