Domov / Zasuváky: Klasická púzdra pre vaše mobily

Zasuváky: Klasická púzdra pre vaše mobily

Začína jar, obdobie lásky a rozpuku... A rovnako ako zajace, kurčatá, šteňatá, húsatá a iné zvieratá sa rozmnožuje aj naša ponuka v KIM Group. Teraz sme sa zamerali na skrášľujúce bezpečnostné súčiastky pre vaše telefóny - teda puzdra. Dnes vám predstavím ďalší typ.

Vlastne sa jedná o najstarší typ puzdra, ktorý vychádza z devadesátkových šialeností, ktoré sme si pomocou spony mohli upevniť na opasok, a navyše pomocou akejsi "stuhy" zároveň zavesiť na zápästie. Našťastie súčasnosť je dobou minimalizácie, takže je toto puzdro zbavené akýchkoľvek prvkov, ktoré sú z dnešného pohľadu smiešne a zostal len základ, ktorý je navyše ďaleko atraktívnejší. Dnešné púzdra sa totiž nevyrábajú len z koženky, ale ich povrch je tvorený mnohými inými materiálmi. Rovnako tak si môžete vybrať rôzne farby a vzory, ktoré púzdram dodávajú na pestrosti.

Puzdrám, o ktorých dnes hovorím, sa pracovne prezývajú zasuváky - mobil sa do nich jednoducho zasunie. Jedná sa o puzdra v pravom slova zmysle, pretože v nich ukryjete celý telefón. Keď pominiem kovové trezory so zabudovanými prednými sklami, sú tieto puzdrá vlastne jediná, ktorá poskytnú vašim telefónom stopercentnú ochranu. ALE:

Aby ste mohli telefón použiť, je potrebné ho z tohto typu puzdra vybrať. Pri každom vyberaní tak hrozí riziko upustení mobilu z ruky a jeho následný pád. Pokiaľ ale dávate pozor a nechováte sa k svojmu mobilu ako barbari, riziko jeho zranenia je tu minimálna. Aj tak však odporúčam ochranu displeja tvrdeným sklom, čo je istota.

Niektorí šťuralové môžu u týchto puzdier vidieť ako nevýhodu pracku, ktorou sa puzdra zhora "zamykajú". Tá totiž vo väčšine prípadov funguje na suchý zips, ktorý sa môže časom "ochodit" a puzdro tak prestať zabezpeččovat. Suché zipsy dodávané do puzdier na telefóny sú však kvalitné a vydržia fungovať x rokov.

Obrovskou výhodou dnešných puzdier je ich variabilita - dnešné telefóny majú totiž približne rovnaký tvar a rozmery, takže nie je problém puzdro pre určitý model použiť pre úplne inú značku mobilu. Ja treba bez problémov vyskúšal puzdro pre Xiaomi Redmi Note 3 na Asusu Zenfone 5 - padlo mu ako uliate.

 

Ak ešte puzdro nemáte, odporúčam o nejakom uvažovať - ​​nielenže váš telefón ozdobí, ale zároveň ho bude chrániť. Pozrite sa do nášho eshopu, kde ich nájdete hromady. Ak ste Xiaomisti, máme pre vás extra dobrú správu: zoženiete u nás puzdrá na všetky modely Xiaomi. Pre ďalšie novinky nezabudnite sledovať náš Facebook, YouTube kanál a Kimstagram.

 

bloger Jirka